۲ پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بین دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند.

30 مهر 1402

تیم تحقیقاتی دانشگاه استنفورد هرساله بر اساس معیارهای علم‌سنجی و با محاسبه شاخصی به نام «شاخص استنادی مرکب»، افرادی را که در رشته‌های خود تأثیرگذار هستند، تحت عنوان دانشمندان دو درصد جهان انتخاب می‌کند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دکتر اکرم فرهادی گفتند بر اساس گزارش متخصصان دانشگاه استنفورد که با کار بر روی داده‌های اسکوپوس انجام شده است، فهرست دانشمندان پر استناد در تمامی رشته‌ها و نیز ۲ درصد برتر حوزه‌های علمی شناسایی و معرفی شدند که «بهمن رماوندی» و «سینا دوبرادران» از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در فهرست ۲ درصد دانشمندان برتر جهان در سال ۲۰۲۲ قرار گرفته‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در این فهرست، پارامترهای متعددی بر روی مقالات منتشره در پایگاه استنادی اسکوپوس از سال ۱۹۶۰ تا ۲۰۲۳ میلادی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از جمله این پارامترها می‌توان به تعداد مقالات و تعداد ارجاعات به مقالات شامل یا بدون خود استنادی نویسنده، تعداد مقالات تک نویسنده، درصد استناد نویسندگان به مقالات خود، رنکینگ دانشمندان در حوزه‌های تخصصی و معرفی حوزه تخصصی نویسندگان اشاره کرد.

 


کلمات کلیدی:
پژوهشگر     دانشمندان.برتر.جهان     علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >